عرضه نخستین خدمات رایانش ابری در کشور
تاریخ : 1394/04/02

به منظور حمایت از توسعه کسب و کارهای نوپا، نخستین خدمات رایانش ابری در لایه IaaS به متقاضیان واجدشرایط عرضه خواهد شد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سیف احمدیان، مشاور سازمان فناوری اطلاعات ایران در حوزه خدمات رایانش ابری در گفت و گو با واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: رایانش ابری، داده های کلان، تلفن همراه و اینترنت اشیاء از جمله تکنولوژی های روز دنیا محسوب می شوند که در ایران نیز مورد توجه قرار گرفته است.

او ادامه داد: در همین راستا، سازمان فناوری اطلاعات ایران به منظور کاربردی کردن فناوری رایانش ابری و در راستای ایجاد و توسعه شبکه ملی اطلاعات و مراکز داده داخلی، از سال گذشته طرح توسعه خدمات این نوع از فناوری را در دستور کار خود قرار داد.

سیف احمدیان با اشاره به ویژگی های این خدمات تصریح کرد: ارایه خدمات مورد تقاضا نظیر خدمات دولت الکترونیکی به صورت آسان، کم هزینه و سریع، دسترسی به خدمات در همه جا و همه وقت از طریق اینترنت و اینترانت با اولویت محتوای بومی و همچنین ارایه ابزارهای مبتنی بر کسب و کار از جمله ویژگی های خدمات قابل عرضه در این حوزه محسوب می شود.

او افزود: در این راستا و در قدم نخست، اجرای طرح مذکور هم اکنون در لایه IaaS با بهره گیری از نرم افزاری که در 52 درصد سیستم های رایانش ابری جهان مورد استفاده قرار می گیرد در مراکز داده همدان و خوزستان پیاده شده است.

مشاور سازمان فناوری اطلاعات ارایه خدمات به کسب و کار های نوپا (استارتاپ ها) را به عنوان نخستین خدمت طرح رایانش ابری عنوان و گفت: با هدف حمایت از کسب و کار های نوپا، هزینه استفاده از خدمات این طرح برای یک سال برای استارتاپ های واجد شرایط رایگان خواهد بود و پس از آن نیز هزینه ها به روش پرداخت به میزان استفاده محاسبه می شود.

منبع

 

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت فاتک افزار پرداز می باشد