درباره فاتک افزار پرداز

 بنام خدا

معرفی شرکت فاتک افزار پرداز

سرافرازیم تا با تلاش و کوششمان خدمتی نو در عرصه علوم کامپیوتر و فنّاوری و اطلاعات کشور سربلندمان داشته باشیم همزمان با رشد روز افزون زیرساخت‌ها و نیازهای فناوری اطلاعات در کشور، شرکت فاتک افزار پرداز، در سال 1389 با موضوع فناوری اطلاعات و ارتباطات و با درک نیاز کشور به خدمات نوین داده‌ورزی و بهره‌مندی از جدیدترین فنّاوری‌های روز دنیا، درزمینه ارتقا دانش فناوری اطلاعات و توسعه کاربری فعالیت خود را آغاز نمود. اعضا این شرکت از کارشناسان مجرب و متخصصین در امر شبکه و مشاوره در این زمینه هستند که در قالب چند گروه تخصصی  فناوری و مشاوره گرد هم آمده‌اند تا بتوانند به حول و قوه الهی با ایده‌ها و طرح‌های نو، گامی موفق را درزمینه فناوری اطلاعات بردارند.

شرکت فاتک افزار پرداز با هدف مشارکت فعال درزمینه تأمین تجهیزات مراکز داده‌ورزی، در گام نخست موفق به دریافت گواهی فعالیت از سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و شورای عالی داده‌ورزی کشور گردید.

طی سالهای گذشته، علیرغم کلیه تحریم‌های ناعادلانه وضع‌شده علیه ملت ایران، این شرکت همگام با توسعه فناوری اطلاعات در کشور، به‌عنوان یکی از فعالین بخش خصوصی، موفق گردیده تا با بررسی راهکارهای مختلف به همکاری با بزرگ‌ترین و تأثیرگذارترین کمپانی‌های فعال در صنعت طراحی و ساخت مراکز داده پرداخته و نیازهای کشور در این زمینه را در حد مطلوبی تأمین نماید.

کمپانی‌های SUN / Oracle / juniper / Cisco / EMC / IBM / HP و... ازجمله شرکت‌هایی بودند که ما موفق شده‌ایم طی این سال‌ها از آخرین دستاوردهای تکنولوژیک و تجهیزات تولیدی آن‌ها برای رفع نیازهای دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی در راستای راه‌اندازی صدها مرکز فناوری اطلاعات استفاده نماییم و از این طریق به پیشبرد بخش بزرگی از پروژه‌های ملی و با جلب اطمینان کامل در خصوص کارایی، پایداری و اتکاپذیری بسترICT یاری‌رسانیم.

"فاتک افزار پرداز" در طول فعالیت خود، متناسب با تحول در ارائه خدمات و همچنین توسعه ابعاد شرکت با تحولات خاصی در ساختار سازمانی خویش مواجه شده است. سمت‌وسوی این تغییرات در یک فرآیند زمانی شکل‌گرفته، مبتنی بر رعایت اصول انعطاف‌پذیری سازمانی، چابک بودن سازمان و ارتقاء کارآمدی در پاسخگویی به نیازهای مشتریان بوده است.

یکی از افتخارات "فاتک افزار پرداز" به‌عنوان یکی از شرکت‌های برتر کشور در ارائه تجهیزات مراکز داده و صنعت IT، برخورداری از نیروی انسانی متخصصی است که مدعی هستیم در مهارت خود بی‌همتا بوده و با توجه به دانش فنی انباشته‌شده سازمانی از قابلیت‌های بی‌مانندی برخوردار هستند و این واقعیتی است که گستره بازار فاتک افزار پرداز، رضایت مشتریان و دریافت تأییدیه‌های مختلف ملی و دستگاهی مؤید آن است.

خدمات قابل‌ارائه

"فاتک افزار پرداز" مفتخر است که بر اساس دانش تخصصی کارکنان خود، می‌تواند از مرحله آغاز ورود به دنیای شبکه‌های ارتباطی و یا تصور یک مرکز داده به‌عنوان مشاور و سپس مجری با ارائه آخرین دستاوردهای فناوریIT در کنار شما حضوری مداوم داشته باشد.

"فاتک افزار پرداز" با حضور تخصصی در حوزه مشاوره، طراحی و اجرای مراکز داده و مدیریت عملیاتی در این حوزه آمادگی دارد تا خدمات خود را در بخش‌های ذیل به کلیه دستگاه‌ها، سازمان‌ها، بانک‌ها، شرکت‌ها، متقاضیان بخش خصوصی و فعالین  حوزه High-tech ارائه نماید.

ü        ارائه راهکارهای جامع تخصصی و به‌روز شبکه‌های کامپیوتری، مراکز داده، دستگاه‌های ذخیره‌سازی اطلاعات و راه‌حل‌های تخصصی در راه‌اندازی شبکه‌های محلی در سطح کوچک، متوسط و بزرگ

ü        طراحی، تأمین، اجرا و نگهداری تجهیزات و سخت‌افزار (Active Equipment) تخصصی شبکه

ü        طراحی، مشاوره، اجرا و ساخت مراکز داده با توجه به آخرین فنّاوری‌ها و استانداردها با به‌کارگیری محصولات شرکت‌های HP, DELL, Sun, IBM, intel, CISCO, Juniper, Seagate

ü        راهکارهای مدیریت جریان اطلاعات و منابع ذخیره‌سازی در شبکه (Data Flow & Storage structure)

ü        امنیت و ایمن‌سازی مراکز داده در تمامی سطوح

ü        راهکارهای تهیه نسخه پشتیبان EBS (Enterprise Backup Solution) مطابق با آخرین فناوری‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری

ü        طراحی، تأمین، اجرا و نگهداری تجهیزات Blade Servers HP  و Virtualization

ü        طراحی، تأمین، اجرا و نگهداری تجهیزات  ذخیره‌سازی Storage HP 3PAR

ü        نظارت بر پیاده‌سازی دستگاه‌ها و تجهیزات Active و Passive شبکه و مراکز داده‌ها

ü        تهیه RFI و RFP پروژه و اجرای مناقصات فناوری اطلاعات

ü        ارائه خدمات مشاوره تلفنی و آنلاین

به‌طورکلی، (1) مهندسی فروش (2) پشتیبانی و خدمات پس از فروش (3)  آموزش، سه محور اصلی فعالیت شرکت "فاتک افزار پرداز بوده که در ادامه به شرح دقیق خدمات می‌پردازیم.

1.                 خدمات مهندسی فروش

در این بخش به‌منظور ارائه خدمات باکیفیت بیشتر، خدمات ارائه‌شده در سه قالب زیر قابل دسته‌بندی هستند:

1.1)            مشاوره و طراحی

خدمات " فاتک افزار پرداز" در این حوزه مشتمل بر دو رویکرد است. در رویکرد اول، شرکت در نقش مشاور تلاش می‌کنند تا به مدیران سازمان‌ها در خصوص انتخاب‌های موجود و گزینش بهترین محصول با توجه به نیاز و امکانات ایشان یاری رساند و در رویکرد دوم "فاتک افزار پرداز" در نقش شرکت تخصصی مهندسی مشاور تلاش می‌کند تا با بهره‌گیری از تکنیک‌های نیازسنجی، تطابق سطح فنّاوری با فعالیت‌های فعلی و اهداف بلندمدت یک سازمان، بهترین راهکار پیشنهادی خود جهت راه‌اندازی یک مرکز داده مناسب را  توسط واحد مهندسی فروش ارائه دهد. در این حالت، سازمان‌های متقاضی می‌توانند به‌منظور جلوگیری از اتلاف منابع سازمانی، کاهش هزینه‌های عملیاتی در کوتاه و بلندمدت و باهدف افزایش کارآمدی و تطابق سامانه IT  با دیگر عناصر سازمانی و نیازها و افق آتی یک سازمان از خدمات مشاوره کارشناسان این مجموعه بهره‌مند شوند.

1.2)           فروش

پس از ارائه راهکارهای مختلف و لیست فنی محصولات ، نهایتاً انعقاد قرارداد طبق مشخصات مدنظر مشتریان انجام می‌پذیرد. در این مرحله با توجه به نوع سفارش، خدمات شرکت در این مرحله شامل سه بخش زیر است:

ü                  تأمین تجهیزات:

درصورتی‌که سفارش مشتری صرفاً قرار بر تامین محصولات و تجهیزات فنی باشد، معاونت بازرگانی شرکت با اتکاء به موجودی محصولات در انبار های خود و همچنین به مدد شبکه تامین گسترده خویش در خارج از کشور این امکان را دارد تا سفارشات را فراهم آورده و تحویل مشتریان نماید.

ü                  پیاده سازی زیر ساخت فیزیکی:

در صورت تمایل و سفارش مشتریان، این شرکت آمادگی دارد تا به پشتوانه دانش تخصصی مهندسان معاونت پروژه های زیر ساخت خود و طبق مختصات استاندارد های BICSI و TIA-942 که شامل مقاوم سازی بنا و مقاومت دربرابر زلزله، سیستم های تهویه هوا، سیستم اطفاء حریق، درب های ضد حریق و ضد انفجار، دوربین های کنترلی، سیستم های کنترل تردد، سیستم روشنایی، سیستم خنک کننده، سیستم برق شهری، UPS و ژنراتور، چاه ارت، شبکه و... است، مبادرت به احداث ساختار فیزیکی مرکز داده مشتریان خود نماید.

ü                  نصب و پیاده سازی تجهیزات و مرکز داده:

سفارش مشتری می تواند هم در بر گیرنده کلیه مراحل از اجراء تا نصب و پیاده سازی یک مرکز داده باشد، یا در صورت آماده بودن زیر ساخت، صرفا شامل نصب و پیاده سازی مرکز داده با راهکارهای مدنظر و متناسب با مختصات سازمانی مشتری باشد. در هر دو شکل فوق، معاونت فنی و پشتیبانی شرکت با بهرمندی از تجربیات بیش از یک دهه ای متخصصان خود این آمادگی را دارد تا بر اساس راهکار های نه گانه موجود و برخورداری از پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا مبادرت به پیاده سازی، نصب و پیکره بندی مرکز شما نماید.

1.3)          پیکره بندی سفارشی:

در شرایط مختلف سازمان هایی که برخوردار از مراکز داده می باشند، می توانند نیاز به پیکره بندی مجدد سامانه خویش داشته باشند. این شرایط می تواند ماحصل نیاز های جدید سازمانی، ضرورت استفاده از محصولات جدید تر و یا هرگونه رخداد دیگری باشد. در چنین شرایطی معاونت فنی و پشتیبانی شرکت آماده است تا طبق سفارش و نیاز آن سازمان، بهترین خدمات پیکره بندی سفارشی را با توجه به راهکارهای مدنظر و مختصات مرکز داده موجود ارایه نماید.

2.                پشتیبانی و خدمات پس از فروش

امروزه صنعت IT و مراکز اطلاعاتی به فعالین حوزه های مختلف امکان پردازش اطلاعات در مقیاس های بسیار گسترده ای را داده است لیکن هرگونه وقفه در عملکرد این مراکز و بدون پاسخ ماندن هزاران درخواست میتواند موجب لطمه خوردن به اعتبار سازمانی و ضرر های مالی جبران ناپذیر گردد. از این رو وجود شبکه های خدمات پس از فروش توانمند و کار آزموده برای ممانعت از بروز هرگونه نارسایی و آسیب در سامانه های فعال از شروط اساسی اطمینان به این صنعت و ارائه دهندگان خدمات آن است.

نقطه ثقل اعتماد مشتریان تا حد زیادی بستگی به قابلیت های بخش خدمات پس از فروش دارد. تفاوتی ندارد چه مشکلی دارید یا چه زمانی است، مهم این است متخصصان شرکت آمادگی ارایه هرگونه خدمات فنی برای ایجاد آرامش و احساس اطمینان خاطر در شما را دارند.

خدمات این بخش طیف وسیعی شامل تعویض محصولات، تحت ضمانت در موارد ذیل را در بر میگیرد:

o                       ارایه خدمات عیب یابی و تعمیر تجهیزات مراکز داده، اعم از سیستم های پردازشی و ذخیره سازی

o                       عیب یابی و تعمیر کلیه تجهیزات شبکه و مخابرات

o                       خدمات مربوط به بازیابی داده ها

o                       ارایه سرویس هایی دوره ای PM در سطح کشور

 

3.              آموزش

ارتقاء دانش فنی، یکی از اهداف شرکت است که به توسعه زبان مشترک و هم ترازی قابلیت های مدنظر یاری میرساند. فاتک افزار پرداز با دو رویکرد (1) آموزش کارکنان خود که با توجه به تحولات پرشتاب حوزه IT ضرورتی انکار ناپذیر برای تطابق با دانش جهانی در این رشته است و (2) ضرورت آموزش مختصات و چگونگی بهره برداری و سامانه های استقرار یافته به کارمندان مشتریان، اقدام به ارائه دوره های آموزشی نموده است.

آموزش کارکنان از طریق دوره های داخلی و با حضور متخصصان شرکت در دوره های بین الملی انجام می پذیرد که دریافت گواهی نامه های فنی و آموزشی از مراکز و کمپانی های معتبر تاییدیه ای بر این موضوع می باشد.

آموزش به کارمندان مدیریت IT سازمان ها و نهاد های مختلف نیز در چهار چوب الگو ها و برنامه های بین المللی توسط مدرسان شرکت و با ارائه گواهی نامه های معتبر و طی قرار داد های آموزشی صورت می پذیرد. برگزاری دوره های آمادگی کارشناسان سازمان ها و نهادهای مختلف در خصوص نحوه بهره برداری صحیح است تجهیزات و راهکار های نصب شده از دیگر فعالیت های آموزشی شرکت است.

در حال حاضر با توجه به صلاحیت علمی مدرسان شرکت که به تایید کمپانی های بین اللملی مربوطه رسیده است آماده گی داریم تا دوره های تخصصی کمپانی های معتبر CISCO و JUNIPER در زمینه امنیت و شبکه با دوره های مرتبط با شرکت های IBMو HP و دیگر کمپانی های معتبر را به متقاضیان ارایه نمایم.

 

 

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت فاتک افزار پرداز می باشد