ارائه اظهارنامه مالیاتی برای صنف فناوری اطلاعات الزامی شد
تاریخ : 1394/03/17

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور از اجرای قانون ارائه اظهارنامه مالیاتی صنف فناوری اطلاعات خبر داد وگفت: تمامی اعضای سازمان نظام صنفی رایانه ای موظفند ازابتدای سال ۹۴ اظهارنامه مالیاتی ارائه دهند.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور از اجرای قانون ارائه اظهارنامه مالیاتی صنف فناوری اطلاعات خبر داد وگفت: تمامی اعضای سازمان نظام صنفی رایانه ای موظفند ازابتدای سال ۹۴ اظهارنامه مالیاتی ارائه دهند.
به گزارش مهر، ناصرعلی سعادت هفته گذشته با حکم رئیس جمهور ریاست سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور را برای ۳ سال آینده عهده دار شد.
وی در مراسم معارفه و نشست خبری با خبرنگاران، صدور حکم ریاست سازمان نظام صنفی رایانه ای توسط رئیس جمهور در موعد مقرر و بدون کمترین تاخیری را نشان از توجه دولت به موضوع فناوری اطلاعات و ارتباطات عنوان و برنامه های خود برای ریاست این سازمان را در ۳ سال آینده تشریح کرد.
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای بازگشت به اجرای قوانین مصوب حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مرتبط با این صنف را از جمله مهمترین برنامه های خود برشمرد و گفت: باید قوانینی که در گذشته در این حوزه تصویب شده به اجرا درآید.
سعادت با تاکید بر لزوم بازنگری اساسنامه و قوانین مربوط به سازمان نظام صنفی رایانه ای از ساماندهی کمیسیون های کشوری و استانی این سازمان خبر داد.
وی برگزاری منسجم نمایشگاه الکامپ، نظارت بر عملکرد صنف فناوری اطلاعات و داشتن کرسی رسمی در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات را از جمله دغدغه های نظام صنفی رایانه ای برشمرد.
انسجام صنف IT برای برگزاری الکامپ ۲۱
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با اشاره به موضوع برگزاری نمایشگاه الکامپ به عنوان بزرگترین رویداد منطقه ای و بین المللی کشور در حوزه فناوری اطلاعات و وجود مناقشات برای برگزاری این نمایشگاه، خواستار انسجام صنف IT برای برپایی شایسته الکامپ ۲۱ شد.
سعادت با بیان اینکه در ۲۰ دوره برگزاری الکامپ این نمایشگاه همیشه محل اغتشاش و مناقشه اصناف مرتبط با فناوری اطلاعات بود و این نمایشگاه به دلیل نداشتن متولی نتیجه مطلوبی برای صنعت فناوری اطلاعات نداشت خاطرنشان کرد: تکلیف الکامپ باید به صورت قانونی و براساس سیاستهای اصل ۴۴ قانون اساسی حل شود.
وی با اشاره به موضوع ادغام دو نمایشگاه الکامپ و تله کام که از سوی معاون وزیر ارتباطات مطرح شده است نیز گفت: این موضوع در درازمدت برنامه خوبی به نظر می رسد اما برای سال جاری کاری ناشدنی است.
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای با تاکید بر اینکه نمایشگاه تله کام همه ساله بدون دغدغه  و مشکل در حال برگزاری است و نباید برای آن دردسر جدید درست کرد افزود: تا زمانی که ظرفیتهای ادغام دو نمایشگاه ایجاد نشده و از نظر متراژ و ظرفیت دو نمایشگاه متفاوت هستند نمی توان به ادغام این دو نمایشگاه فکر کرد.
وی با بیان اینکه نمایشگاه الکامپ نیازمند دبیرخانه دائمی، وبسایت رسمی و متولی منظم برای برقراری ارتباط با کشورهای خارجی و مهمانهای بین المللی است اضافه کرد: امیدواریم با تعامل میان دولت و بخش خصوصی فناوری اطلاعات مشکل چندین ساله الکامپ بهبود یابد.
ارائه اظهارنامه مالیاتی برای صنف فناوری اطلاعات الزامی شد
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای از اجرای قانون در مورد ارائه اظهارنامه مالیاتی صنف فناوری اطلاعات خبر داد و گفت: تمامی اعضای سازمان نظام صنفی رایانه ای موظف هستند از ابتدای سال ۹۴ اظهارنامه مالیاتی ارائه دهند.
وی این الزام را در جهت برآورد حجم اشتغال، میزان درآمد و میزان مالیات این صنف مثبت ارزیابی کرد و ادامه داد: با اظهارنامه مالیاتی می توان برآوردی از وضعیت فناوری اطلاعات کشور، فعالیت بخش خصوصی و سهم ICT از GDP به دست آورد و تا پایان سال ۹۴ منبع آماری خوبی در این حوزه خواهیم داشت.
خواسته ۱۰ ساله صنف فناوری برای داشتن کرسی در رگولاتوری
سعادت همچنین خواستار داشتن کرسی رسمی و مستقل سازمان نظام صنفی رایانه ای در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به عنوان عالی ترین مرجع تصمیم گیری و قانونگذاری در این بخش شد و گفت: ۱۰ سال است که این سازمان این خواسته را مطرح کرده است اما تاکنون موفق نشده کرسی رسمی و حق رای در این کمیسیون داشته باشد

منبع.

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت فاتک افزار پرداز می باشد