دکتر واعظی خواستار حضور قوی ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان ها شد
تاریخ : 1394/03/11

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه با مدیران ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استانها، با تاکید بر این که در دو سال اخیر با مصوبات دولت جایگاه مدیران کل استانها ارتقاء یافت گفت: استانها از نظر ما دارای اهمیت بسیار هستند و انتظار ما از مدیران کل حضور قوی در استان ها است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با بیان این که نیاز به جلسات هماهنگی بیشتر احساس می شود، اظهار داشت: سیاست وزارت بر این نهاده شده است که تمام مدیران مجموعه هر نوع اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهند.

وی مدیر کل استان را نماینده تمامی مجموعه وزارت در استان دانست و گفت: انتظار از همه مدیران این است که تلاش کنند اهداف وزارت در استان محقق شود.

 

 

وی خاطر نشان کرد: در استان باید بحث هماهنگی در تمام مجموعه به طور کامل دنبال شود. 

وزیر ارتباطات توانایی فنی و مدیریتی مدیران را زمینه ساز ارتقای جایگاه آنان برشمرد و گفت: هر قدر جایگاه و نفوذ بیشتری داشته باشید، کار مجموعه بهتر به پیش می رود.

دکتر واعظی در ادامه با بیان این که سال گذشته اولویت اول وزارت جبران عقب افتادگی ها بود، افزود: بخش زیرساخت تلاش خوبی داشت که قابل تقدیر است. اما این حرکت شروع کار است و ادامه خواهد یافت.

وزیر ارتباطات با اشاره به توسعه فناوری دنیا و مطرح شدن مباحثی چون فضای ابری و بیگ دیتا و نسل پنجم ادامه داد: اینها تحولات عظیمی بوجود آوردند که باید به آنها پرداخت.

وی با تاکید بر تولید محتوا به عنوان اولویت سال جاری گفت: در سراسر کشور با تشویق گروه های فعال ict و ارایه امکانات به آنها کمک می کنیم.

وی افزود: این بحث را از قم شروع کردیم و معتقدیم آنچه فراهم می کنیم باید در جهت تعالی مردم باشد و از این رو، حمایت از تولید محتوای دینی و فاخر را انجام دادیم.

دکتر واعظی با اشاره به تولید محتواهای مختلف در دانشگاه های سراسر کشور، اظهار داشت: اولویت دیگر ما تشویق فارغ التحصیلان و دانشجویان برای نوشتن برنامه های کاربردی و  اپلیکیشن است که اشتغال زا است.

وی در این زمینه خواستار تلاش مدیران استانی جهت کار روی این موضوع و احصای ظرفیت استان در مورد ایجاد شغل شد.

وزیر ارتباطات همچنین از ارایه پروانه های متعدد در سال جاری خبر داد و گفت: مقدمات آن در حال انجام است و امیدواریم تا نیمه نخست سال ارایه شوند.

منبع

 

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت فاتک افزار پرداز می باشد