سفر وزیر ارتباطات به سوئیس جهت شرکت در فروم WSIS-2015
تاریخ : 1394/03/04

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در راس هیاتی جهت شرکت در فروم WSIS-2015 به سوئیس می رود.

 

 

 

 

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در راس هیاتی جهت شرکت در فروم WSIS-2015 به سوئیس می رود.

 

 

 

 
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در فروم WSIS-2015 که با حضور نمایندگان دولت‏ها، وزرا، سفرا، سران رگولاتوری، نمایندگان سازمان‏های منطقه‏ای و بین‏المللی، جوامع مدنی، دانشگاهی و بخش‏های خصوصی از 4 خردادماه در ژنو آغاز می‏ شود, وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در راس هیاتی در نشست بیانیه خط ‏مشی به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت.

 

براساس این گزارش، وزیر ارتباطات در این سفر با تنی چند از مقامات و وزرای همتای خود دیدار و گفت و گو خواهد کرد.

 

  گفتنی است،شعار فروم امسال که با عنوان WSIS+10 برگزار می‏ شود، «نوآوری مشارکتی: توانمندسازی سازمان‏های ICT برای توسعه پایدار» و تاکید آن بر دخالت هرچه بیشتر نوآوران، شرکت‏های نوپا و شرکت‏های کوچک و متوسط فعال در حوزه ذیربط است.

 

گفتنی است در سال 1997 و طی قطعنامه 73 کنفرانس سران مختار، اتحادیه بین‏ المللی ارتباطات مکلف شد برگزاری فراخوان جهانی جامعه اطلاعاتی (WSIS) را در دستورکار کمیته هماهنگی-اداری سازمان ملل قرار دهد. این قطعنامه واکنش مثبت اکثر سازمان‏ها و آژانس‏های مرتبط و اعلام آمادگی آن‏ها را برای برگزاری این فروم به همراه داشت. بنابراین تصمیم گرفته شد این فروم تحت حمایت قاطع دبیرخانه سازمان ملل و با محوریت ITU آماده برگزاری شود. در سال 2001، ITU تصمیم به برگزاری فروم جهانی جامعه اطلاعاتی در دو فاز گرفت. اولین فاز در سال 2003 در ژنو و دومین آن در سال 2005 در تونس برگزار شد. 

 

این گزارش حاکی است, اهداف اصلی این نشست، اتصال (CONNECT) میان روستاها، دانشگاه‏ها، مدارس، مراکز علمی و پژوهشی، کتابخانه‏ ها، مراکز فرهنگی، موزه‏ ها، ادارات پست و بایگانی، مراکز بهداشتی، درمانی و بیمارستان‏ها و ادارات دولتی عنوان شده است.

 

 

 

 

 

 

از دیگر اهداف مهم WSIS می توان به تطبیق کلیه برنامه های درسی مدارس ابتدایی و دوره متوسطه برای در نظر گرفتن چالش های پیش روی جامعه اطلاعاتی با در نظر گرفتن شرایط ملی اشاره کرد.

 

 اطمینان از اینکه کل جمعیت جهان به خدمات رادیو و تلویزیون دسترسی دارند, تشویق توسعه محتوا و قرار دادن شرایط فنی لازم به منظور تسهیل حضور و استفاده از تمام زبانهای دنیا در اینترنت, اطمینان از اینکه بیش از نیمی از جمعیت جهان به ICTs دسترسی دارند نیز از دیگر اهداف WSIS به شمار می روند.

  

 

 

منبع

 

 

 

 

 

 

 

 

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت فاتک افزار پرداز می باشد