سرمایه‌گذاری ICT استان‌ها باید به بخش خصوصی واگذار شود
تاریخ : 1394/02/30

معاون حقوقی امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات گفت: باید فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان‌ها را پیدا کرد و آنها را به صورت شفاف در اختیار بخش خصوصی قرار دهیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، نخستین جلسه هم‌اندیشی معاونت دولت، مجلس و امور هماهنگی استان‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه روز جهانی ارتباطات با حضور مدیران کل ارتباطات و فناوری استان‌ها برگزار شد.

مرتضی براری در این جلسه اظهار داشت: با معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این حوزه، از مشارکت بخش خصوصی و شرکت‌های دانش بنیان استقبال می‌‌کنیم.
وی با اشاره به تاکید وزیر ارتباطات به دولت الکترونیک و توسعه کسب‌و‌کار در کشور گفت: از استان‌ها انتظار می‌رود با توجه به سیاست‌های وزارت ارتباطات روند خود را بر همین مبنا تعریف کنند.
او با بیان اینکه حمایت‌های لازم به منظور فراهم کردن زیرساخت‌های اجرای دولت الکترونیک صورت می‌گیرد، گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نقشی را که برای استان‌ها در نظر گرفته، اجرای دولت الکترونیک در استان‌هاست.
براری تصریح کرد: حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و شکل سرمایه‌گذاری در این حوزه همواره در حال تغییر بوده و به همین دلیل علاوه بر شرکت‌های بزرگ، شرکت‌های کوچک نیز با حمایت‌هایی می‌توانند در این عرصه فعالیت داشته باشند.
وی شناسایی بنگاه‌های کسب‌و‌کار و ارائه بانک‌های اطلاعاتی منسجم و همچنین مشاوره به بخش خصوصی را از جمله راهکار برای ایجاد فرصت در کسب‌و‌کارهای نوین دانست و در پایان گفت: ما از بخش خصوصی انتظار داریم که ارائه دهنده خدمات باشند و در این میان وزارت ارتباطات، اعتبارات لازم را برای توسعه زیرساخت‌های این بخش فراهم کند

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت فاتک افزار پرداز می باشد